انجمن تخصصی بانک ماهواره
سلام مهمان گرامی؛به بانک ماهواره خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست ثبت نام کنید

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

انجمن تخصصی بانک ماهواره
سلام مهمان گرامی؛به بانک ماهواره خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست ثبت نام کنید
انجمن تخصصی بانک ماهواره
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

تاپیک خبر های متفرقه داخلی صدا و سیما

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

جدید تاپیک خبر های متفرقه داخلی صدا و سیما

پست من طرف Admin الثلاثاء يونيو 10, 2014 9:29 am

تذكير بمساهمة فاتح الموضوع :

تاپیک خبر های متفرقه داخلی صدا و سیما

hot2 
 hot2 
 hot2 
 hot2 
Admin
Admin
مدیریت کل انجمن
مدیریت کل انجمن

اعتبار : 4

https://satellitebank.forumfa.net

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

جدید رد: تاپیک خبر های متفرقه داخلی صدا و سیما

پست من طرف Admin الثلاثاء يونيو 10, 2014 9:41 am

ضرغامی: تکلیف پخش مناظره‌ها روشن نشده است

رئیس رسانه ملی گفت: کیفیت مناظره‌ها با توجه به محدودیت زمانی و همچنین تعداد نامزدها باید امکان وقوع پیدا کند و در زمان تأیید نهایی نامزدها، برنامه‌های آینده مناظره‌های ریاست جمهوری اعلام می‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس، عزت‌الله ضرغامی در نشست «نقد سیاست‌های سازمان صدا و سیما» که روز گذشته سه‌شنبه سوم اردیبهشت‌ماه در سالن ابن خلدون دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد پس از شنیدن سخنرانی تشکل‌های دانشجویی و همچنین نظرات و پرسش‌های دانشجویان به تشریح مواضع صداوسیما در خصوص برخی ابهامات پرداخت.
ضرغامی در ابتدای سخنان خود گفت: نقش ارتباطات درحوزه سخت و نرم رسانه‌ای بسیار حائز اهمیت است؛ اما گاهی اوقات حوزه نبرد سخت فراموش می‌شود.
رئیس سازمان صدا و سیما با بیان اینکه در داخل ایران جنگ سخت هم در جنگ رسانه‌ای اهمیت بسیاری دارد افزود: سیگنال‌رسانی کشور ایران کاملا از طریق ماهواره‌ها انجام می‌شود و اگر ماهواره‌ها قطع شوند شبکه‌های ما نیز تا حدودی زیادی تحت تاثیر قرار می‌گیرند.
وی با رد اینکه اکثر مردم کشور ماهواره نگاه می‌کنند، گفت: این‌طور نیست که اگر کسی ماهواره داشت، ۱۰۰ درصد شبکه‌های ماهواره‌یی را می‌بیند. نظرسنجی ما از مخاطبان نشان می‌دهد که ۹۵ درصد از مردم، تلویزیون جمهوری اسلامی ایران را تماشا می‌کنند.
ضرغامی افزود: ۸۲ درصد از مردم کشورمان اخبار خود را از طریق صدا و سیما پیگیری می‌کنند و حدود ۳۰ درصد از مردم نیز از شبکه‌های ماهواره‌یی پیگیر اخبار هستند.
وی با اشاره به تحریم صداوسیمای ایران که توسط آمریکا و با امضای شخص اوباما انجام شده است اظهار کرد: علی‌رغم اینکه ۱۷ بار شبکه‌های ایران را بدون هرگونه منطق قانونی قطع کرده‌اند و علی‌رغم همه فشارهای همه جانبه، آنها موفق به قطع ۳ شبکه پرس‌تی‌وی، هیسپان‌تی‌وی و العالم نشدند.
ضرغامی دلایل موفقیت این شبکه‌ها و به خصوص شبکه العالم در دنیای رسانه‌ای را سرعت ویژه آنها در انتقال اخبار به طور مستقیم و سریع از مبدا خبر اعلام کرد.
رئیس رسانه ملی همچنین تاکید کرد: صداوسیما در قبال ارسال ******* هیچ مسؤولیتی ندارد و در واقع ******* هیچ ربطی به صدا و سیما ندارد و ماهواره‌های صدا و سیما فقط یک ابزار دریافت و ارسال شبکه‌ها هستند.
وی هم‌چنین در خصوص درباره تاثیر منفی این سیگنال‌ها روی سلامتی و اینکه منجر به عقیم شدن افراد جامعه می‌شود، خاطرنشان کرد: هیچ نهاد پزشکی این مساله را تایید نکرده است. اگر ارسال و دریافت سیگنال‌ها باعث عقیم شدن مردم شود در این صورت همه‌ مدیران صدا و سیما باید عقیم باشند؛ به جهت این‌که در این سازمان حضور دارند و قدرت آنها ۱۰ برابر بیشتر است.
براساس این گزارش، ضرغامی در ادامه این نشست در پاسخ به سوالی درباره علت پخش تکراری برنامه‌ها در صداوسیما گفت:‌پخش سریال‌های تکراری یک مسئله بسیار عادی در رسانه‌ها محسوب می‌شود. علاوه بر اینکه ما درباره فیلم‌های سینمایی و سریال‌ها در نظرسنجی‌ها به این نتیجه رسیده‌ایم که مخاطب فیلم‌ها ۱۰ درصد افراد جامعه هستند و سریال‌های تلویزیونی بین ۳۵ تا ۴۰ درصد مخاطب دارند. همچنین تجربه نشان داده است که تکرار نمایش سریال‌ها مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده است.
وی با اشاره به پخش برنامه‌های مختلف در قالب‌های فانتزی که مورد پسند بسیاری قرار نمی‌گیرد و در این نشست هم مورد اعتراض قرار گرفته بود گفت: اگر برنامه‌ای برای قشر کودک ساخته می‌شود و دارای حالات فانتزی است برای آن قشر و مخاطب خاص تولید شده و اشکال ما در این این است که مخاطبان ما برنامه‌های خاص خود را مشاهده نمی‌کنند.
رئیس سازمان صدا و سیما ادامه داد: رسانه ملی با توجه به سلایق مخاطبان برنامه‌های خود را تولید می‌کند و ما به گونه‌ای حرکت می‌کنیم تا بتوانیم به همه نقاط و سلایق مردم نزدیک‌تر شویم و خط تقابل رسانه‌ای ما باید به گونه‌ای رسم شود که رضایت همه مخاطبان را داشته باشیم.
وی در خصوص برنامه‌های مذهبی صداوسیما که در سوالی ادعا شده بود مخاطبان زیادی ندارد توضیح داد: برنامه‌های مذهبی ما از برنامه‌های دیگر بیش از ۲۰ درصد بیشتر مخاطب به خود جلب کرده است و ما در پخش سخنرانی، روضه و مداحی‌ها براساس نیاز جامعه تصمیم‌گیری می‌کنیم.
ضرغامی خاطرنشان کرد: یکی از سیاست‌های کلی صدا و سیما برقراری آرامش در حوزه اقتصاد و سیاست است و مثلا اگر در مراسمی رئیس دو قوه با هم مجادله کردند هیچ لزومی در پخش آن از طریق رسانه ملی وجود ندارد.
رئیس رسانه ملی با بیان اینکه صداوسیما تریبون نظام است و از آن دفاع می‌کند، اظهار کرد: قانون اساسی میثاق ماست و ما براساس سیاست هایی که در مجلس ششم درباره صداوسیما تصویب شد و همین‌طور فرمایشات **** کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) حرکت می‌کنیم.
وی ادامه داد: تمرکز صدا و سیما را اصلاح‌طلبان اصلاح کردند و این اصلاح درست بوده است.
ضرغامی افزود: جمهوری اسلامی ایران امروزه به جایی رسیده است که هیچ مشکلی در دنیا بدون نظر این کشور حل نمی‌شود و ایران در دنیای امروز یک قدرت محسوب می‌شود.
وی با اشاره به اینکه جنگ رسانه‌ای نابرابری در دنیا وجود دارد بیان کرد: باید یک حاکمیت دقیق و درست رسانه‌ای در جامعه ما حکمفرما باشد تا بتواند این جریان را هدایت کند.
رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به ماجراهای انتخابات سال ۸۸ عنوان کرد: در انتخابات دهم ریاست جمهوری با ۴۰ میلیون رای بی‌سابقه‌ترین انتخابات را پشت سر گذاشتیم. در اعلام نتایج آن مقام معظم رهبری بالاترین همراهی را داشتند و برخلاف رویه معمول؛ اعلام نتایج آراء را هم عقب انداختند تا اطمینان بیشتری به وجود آید، اما پس از بازشماری صندوق‌ها ادعای معترضین ثابت نشد.
ضرغامی گفت: در دیداری که بعد از انتخابات با ***** و ***** داشتم به آنها اعلام کردم که با بازشماری هم همین آراء درست و صحیح درآمده است و دیگر باید برای جلب رضایت شما چه کار کرد؟ وی ادامه داد: خطاب به ***** گفتم اگر شما این ۱۳ میلیون رای را حفظ کنید می‌توانید در دوره‌های بعدی موفق باشید اما او قبول نکرد و به مسیرش ادامه داد.
به گفته ضرغامی بسیاری از احزاب و گروه‌های ***** ازفضایی آشوبی که در جامعه ایجاد شده بود به دنبال آسیب نظام بودند اما موفق نشدند. رئیس رسانه ملی افزود: در عین حال همیشه گفته‌ام که کمک‌های آقای ***** در مجلس ششم به صدا و سیما فراموش نشدنی است.
وی با اعلام این خبر که نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم نخواهد شد اعلام کرد: رسانه ملی هیچ مشکلی با حضور داوطلبان انتخابات اعم اصلاح‌طلبان در تلویزیون ندارد و اصل اساسی ما فقط قانون اساسی است.
وی بیان داشت: مخاطبان واقعی تلویزیون با اعلام موسسه گالوپ در حدود ۸۵ درصد است؛در گزارش آن موسسه اعلام شده بود که مردم ایران ۸۲ درصد اخبار و اطلاعات خود را از تلویزیون می‌گیرند. وی اعلام کرد نظرسنجی خود صدا و سیما هم نشان می‌دهد که رسانه ملی بیش از ۸۵ درصد مخاطب دارد و همچنین ۹۰ درصد رضایت مخاطبان را به همراه داشته است.
ضرغامی در خصوص وجود ******* در سطح جامعه یادآور شد: وجود ******* در کشور هیچ ارتباطی به صدا و سیما ندارد. جالب اینجاست که در سفری در یاسوج به ما اعلام کردند که نصب آنتن‌های تلویزیون باعث عقیم شدن بچه‌ها می‌شود که من به آنها گفتم ۱۰ برابر همین آنتن‌ها در ساختمان صدا و سیما وجود دارد و اگر اینگونه باشد همه مسوولان ما باید عقیم شده باشند و آنها پذیرفتند. علاوه بر اینکه بررسی‌های مسئولان پزشکی در مرحله دریافت و ارسال وجود هیچ گونه مشکلی را تایید نکرد.
رئیس رسانه ملی در بخش دیگری از این نشست چالشی در خصوص پخش فیلم‌های سینمای ایرانی و خارجی خطاب به دانشجویان گفت: تلویزیون ایران مواردی که از لحاظ گفتاری و پوششی و ظاهری مشکل داشته باشد را به هیچ وجه پخش نخواهد کرد. مثلا در فیلم سینمایی «یه حبه قند» رضامیرکریمی هم مواردی که در آن بی‌حجابی بوده است حذف و ****** شد و این یک چیز طبیعی بود.
وی در خصوص اعتراضات به آنچه ****** مختارنامه خوانده می‌شود گفت: تنها ۱۰ دقیقه از سریال «مختارنامه» را که مربوط به صحنه شهادت حضرت ابوالفضل بود پالایش کردیم.
ضرغامی در پایان با بیان اینکه نسخه‌ای که مردم از فیلم «یک خانواده محترم» دیدند بسیار مشکل داشت، اما آن نسخه کامل و ویرایش شده نبود خاطرنشان کرد: این طبیعی است که فیلم‌هایی که در رسانه ملی پخش می‌شود باید از فیلترهایی عبور کند.
براساس این گزارش، رئیس رسانه ملی در خاتمه حضور خود در دانشگاه تهران در جمع خبرنگاران قرار گرفت و به برخی از پرسش‌های آنان پاسخ داد.
ضرغامی در پاسخ به سوالی در خصوص تذکر به وی در باره دیدار با برخی از کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری گفت: هیچ گونه تذکری از سوی هیچ نهاد نظارتی به رسانه ملی ابلاغ نشده است.ضرغامی در مورد مناظره‌ها جنجالی ترین برنامه انتخاباتی صداوسیما در انتخابات ریاست جمهوری سال قبل هم توضیحاتی داده است.
وی افزود: طبق قانون تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری، صدا و سیما در دو هفته و یا ۲۰ روز منتهی به زمان انتخابات طبق قانون و زیر نظر شورای قانونی انتخابات که توسط وزارت کشور تعیین می‌شود، برنامه ها را عملیاتی خواهد کرد.
ضرغامی با بیان اینکه قاعدتأ برنامه مناظره باید زنده باشد خاطر نشان کرد: کیفیت مناظره‌ها با توجه به محدودیت زمانی و همچنین تعداد نامزدها باید امکان وقوع پیدا کند که در زمان تأیید نهایی نامزدها، برنامه‌های آینده مناظره‌های ریاست جمهوری اعلام می‌شود.

Admin
Admin
مدیریت کل انجمن
مدیریت کل انجمن

رادیو دانش ۴ اردیبهشت افتتاح می‌شود

این شبکه رادیویی با روزانه ۶ ساعت برنامه فعالیت خود را به صورت آزمایشی آغاز می‌کند. وی گفت: برنامه‌های این شبکه رادیویی روزانه از ساعت ۱۴ الی ۲۰ روی موج اف ام ردیف ۹۱٫۵ قابل شنیدن است.

Admin
Admin
مدیریت کل انجمن
مدیریت کل انجمن

علیخانی بهترین مجری برنامه‌های نوروزی تلویزیون

مراسم تجلیل از برنامه‌سازان برتر تلویزیون در نوروز ۹۲ بعد از ظهر امروز -۴ اردیبهشت- در ساختمان شهید آوینی سازمان صداوسیما برگزار شد. در این مراسم از سازندگان مجموعه پایتخت ۲ و آب پریا به عنوان مجموعه‌های برتر سیما تجلیل شد. همچنین احسان علیخانی به عنوان بهترین مجری برنامه‌های نوروز ۹۲ انتخاب شد.
کلاه‌قرمزی ۹۲ و برنامه فیتیله‌ای‌ها نیز به عنوان بهترین برنامه‌های ویژه کودک در نوروز ۹۲ شناخته شدند. عوامل سازنده مسابقه تلویزیونی کلید نیز به همراه عوامل برنامه خط مقدم هنر ویژه راهیان نور قدردانی شدند.

Admin
Admin
مدیریت کل انجمن
مدیریت کل انجمن

پست من طرف Admin الثلاثاء يونيو 10, 2014 9:42 am

خداحافظی رادیو با یک برنامه ۲۸ ساله “جمعه ایرانی”

سعید توکل سردبیر و تهیه‌کننده برنامه “جمعه ایرانی” از توقف ساخت این برنامه که بیش از دو دهه است از رادیو ایران پخش می‌شود خبر داد و دلیل آن را هم ایرادهایی دانست که مدیران جوان حوزه نظارتی به برنامه می‌گیرند. برنامه “جمعه ایرانی” پیش از این با عنوان “صبح جمعه با شما” روی آنتن می‌رفت. در این برنامه پرشنونده رادیویی منوچهر آذری، علیرضا جاویدنیا، رضا عبدی، اصغر سمسارزاده، مینو غزنوی، شوکت حجت، احسان کرمی، الهام صفوی‌زاده، مهران امامیه، امیر سهیلی و … همکاری دارند و پیش از این هم زنده‌یاد منوچهر نوذری در این برنامه طنز حضور داشت.
سعید توکل تهیه‌کننده برنامه “جمعه ایرانی” که سال‌هاست روزهای جمعه از رادیو ایران روی آنتن می‌رود و از پرشنونده‌ترین برنامه‌های رادیویی است در گفتگو با خبرنگار مهر درباره توقف ضبط و تولید این برنامه قدیمی گفت: قرار بود هفته آینده ضبط برنامه داشته باشیم اما وقتی با تذکرات جدی واحد نظارتی سازمان روبه‌رو شدیم به این جمع‌بندی رسیدیم بهترست که ضبط برنامه در سال جدید متوقف شود. به همین منظور ضمن نوشتن نامه‌ای برای معاون صدای جمهوری اسلامی گفتم با توجه به شرایط موجود ضبط برنامه را ادامه نمی‌دهم ولی آن بخش‌هایی از برنامه‌هایی که قبلا ضبط شده می‌تواند پخش شود.
این تهیه‌کننده و سردبیر قدیمی رادیو توضیح داد: تصمیم گرفتم تولید برنامه متوقف شود تا این که شرایط برای ما روشن‌تر شود البته شاید نیاز باشد که جلسات و هماهنگی‌هایی انجام شود که با قدم‌هایی محکم وارد سال ۹۲ شویم. من فکر می‌کنم بعد از ۲۶ سال تجربه در ساخت این برنامه نیازی به این کار نباشد چون من کارم را بلدم و چارچوب‌های نظام و صدا و سیما را به خوبی می‌شناسم.
وی ادامه داد: با توجه به توقعی که شنوندگان دارند و مجموع عناصر برنامه که شامل طنز بودن، بانمک بودن، شوخی‌ها و… می‌شود این برنامه مورد پذیرش مردم بوده و از طرف دیگر در طی پخش این برنامه در طول این سال‌ها هیچ اتفاق وحشتناکی نیفتاده است و این برخوردها شایسته نیست. توکل در پاسخ به این پرسش که آیا این حساسیت‌ها و سخت‌گیری‌های جدید به خاطر انتخابات پیش‌رو است؟ گفت: من نمی‌دانم و باید این مساله را از خودشان پرسید ولی دلخوری من به این خاطر است که بعد از ۲۶ سال پخش این برنامه واحد نظارتی کماکان از آن اشکالات فراوانی می‌گیرد. من توقع نداشتم بعد از این همه سال خدمت و در چارچوب بودن چنین برخوردی با برنامه‌ام داشته باشند. من به خاطر دارم زمانی که مقام معظم رهبری عهده‌دار ریاست جمهوری بودند به این برنامه عنایت داشتند و دیگر روسای جمهور همچنین آقای ضرغامی و پیش از وی آقای لاریجانی مدافع این برنامه بودند. تهیه کننده “جمعه ایرانی” تصریح کرد: من توقع داشتم بعد از این همه سال خدمت، وقتی شخصی جدیداً عهده‌دار سمت بخش نظارتی می‌شود، دیگر مدیران او را توجیه کنند. سالیان سال است که در پاسخ به این تذکرات عنوان کرده ام قالب های طنز تغییر کرده، حتی سطح پیامک هایی که مردم با هم رد و بدل می کنند خیلی متفاوت شده است. ما با توجه به وضعیت روز و جوان بودن مخاطبان که چیزی حدود ۷۰ درصد جمعیت کشور هستند و نیز با در نظر گرفتن تفاوت ریتم زندگی، مسائل روز ایران و جهان خود را با نیازها و خواسته های مردم منطبق می کنیم.
این فعال فرهنگی ادامه داد: ما باید حرف دل مردم را با توجه به نیازها و انتقاداتی که به مسئولان وارد است مطرح کنیم. اتفاقاً کار طنز همین است که در یک لفافه شیرین و با استفاده از ابزار شیرین، تیزترین نکات و انتقادات اجتماعی را بیان کند طوری که برخورنده نباشد تا مردم ساعات اولیه روز جمعه شان را با شادی آغاز کنند. علیرغم تمام این حرف ها و استدلال هایی که در این سالها آورده‌ام وقتی این تذکرات را می‌شنوم این احساس به من القا می شود که گویی طی این سال‌ها نمی دانستم چه کار می کنم. وی درباره جایگزین “جمعه ایرانی” در صبح جمعه‌ها عنوان کرد: من فکر می‌کنم دست مدیریت برای تدارک برنامه‌ای برای جایگزین کردن “جمعه ایرانی” باز باشد. برنامه‌ای که وزین‌تر باشد، طوری که مناسب الگوها باشد و بتوانند کنار آن بایستند و از آن دفاع کنند. تعجب من اینجاست که وقتی نسل دوم این برنامه در سال ۸۲ پخش شد مدیران آن زمان مشوق من بودند و من در حالی که در آستانه بازنشستگی بودم بنا به اصرار آنها که می خواستند این برنامه با تمام مولفه هایش ادامه پیدا کند تا مردم با شنیدن آن خستگی یک هفته خود را از تن بزدایند، این برنامه را ادامه دادم. توکل در پاسخ به پرسش ***** بودن انتقادات وارده به “جمعه ایرانی” و یا حتی دست گذاشتن بر روی دیگر مولفه های این برنامه از جمله اظهار مشکلات اقتصادی و دیگر مولفه ها گفت: یک برنامه طنز شامل تمامی این موارد می شود. به عنوان مثال کسانی که مسئول بهداشت و درمان، شهرداری، آموزش، اقتصاد و گرانی و… هستند می توانند در تیررس برنامه‌های طنز انتقادی باشند و ما که رسانه ملی هستیم و از چارچوب ها و ارکان نظام و صدا و سیما مطلع هستیم باید چنین برنامه هایی را تولید کنیم چون ما نمی گذاریم خدشه ای به نظام و صدا و سیما وارد شود. وی با اظهار تعجب نسبت به این مساله که چگونه است که یک جوان از او که ۲۶ سال تجربه کار دارد نظارتی‌تر شده است، عنوان کرد: من ۹ ماه است که سکوت کرده‌ام یعنی از خردادماه سال پیش ولی وقتی متوجه شدم زحماتی که برای تولید برنامه به عوامل می‌دهم بی‌نتیجه می‌ماند و ممکن است برنامه پخش نشود به این نتیجه رسیدم که تولید آن را متوقف کنم چون با این اوصاف دیگر نمی دانم چه چیزی قابل پخش است و چه چیزی قابل پخش نیست و در نتیجه شرمنده هنرمندان می شوم و از طرفی دیگر بیهوده هزینه صرف می شود.
توکل خواهش خود از معاونت صدا را چنین عنوان کرد: من از معاونت صدا خواهش کردم که مطالب مربوط به ویژگی های چنین برنامه ای را روشنگرانه مطرح کنند تا برای ادامه یا عدم ادامه کار تکلیف روشن شود و تا زمانی که برنامه ای را جایگزین “جمعه ایرانی” کنند حاضرم برای این که آنتن شبکه برقرار باشد مجموعه هایی از همین برنامه را برای پخش تدارک ببینم. وی درباره تعداد برنامه‌هایی که ضبط شده و قابل پخش است، گفت: بخش هایی از کار را که شامل اجرای مجریان می شود و نکته ای ندارند که غیرقابل پخش باشد، برای پخش آماده می کنم.
توکل در پایان مشکل اصلی را ساختار برنامه دانست و تصریح کرد: صحبت بر سر ساختار برنامه است که این مشکل تنها توسط مدیریت قابل رفع است چون من فکر می کنم که در طول این سالها امتحان خود را پس داده ام ولی با دادن این تذکرات طوری برخورد می کنند که انگار من این سالها خواب بوده ام.

Admin
Admin
مدیریت کل انجمن
مدیریت کل انجمن

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة