انجمن تخصصی بانک ماهواره
سلام مهمان گرامی؛به بانک ماهواره خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست ثبت نام کنید

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

انجمن تخصصی بانک ماهواره
سلام مهمان گرامی؛به بانک ماهواره خوش آمدید برای مشاهده انجمن با امکانات کامل می بايست ثبت نام کنید
انجمن تخصصی بانک ماهواره
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

تلویزیون‌های حرفه‌ای فارسی - بخش دوم

تلویزیون‌های حرفه‌ای فارسی - بخش دوم  Empty تلویزیون‌های حرفه‌ای فارسی - بخش دوم

پست من طرف Admin الخميس يونيو 12, 2014 3:40 am

تلویزیون‌های حرفه‌ای فارسی - بخش دوم  2mpc5c9

مقاله ای از وب پدر پارسی - قسمت دوم

در این سلسله نوشتارها به تحلیل «تلویزیون های حرفه ای فارسی» و نقش آن ها در گستره سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشورهای فارسی زبان و جهان می پردازم. امید است تا انتشار این نوشتارها آغازگر پویش و رشد «تلویزیون‌های حرفه‌ای فارسی» باشد.

تلویزیون‌های حرفه‌ای فارسی - بخش دوم  TapeshTV

«پی بی سی تپش» را همه می شناسند. تلویزیونی که بنیان گذارش یک کارگردان هنری نماواهای ایرانی و مشهور به نام علیرضا امیرقاسمی است. اگر تلویزیون تپش چند مشکل عمده نداشت، امروز می توانست به عنوان یک تلویزیون حرفه ای فارسی در فهرست من حضور داشته باشد. اما من به عنوان یک بیننده، صلاحیت این تلویزیون که بزرگ ترین تولیدکننده نماواهای ایرانی است را تایید نمی کنم.

متاسفانه این تلویزیون تلاش کرده بازپخش هایی از صدا و سیمای حکومت جمهوری اسلامی را در فهرست برنامه های خود داشته باشد و این موضوع همه چیز را خراب می کند. مانند بسیاری از تلویزیون های غیرحرفه ای و سطحی نگر که با کمبود برنامه مواجه هستند، «پی بی سی تپش» نیز به پخش سریال های تلویزیونی تولید صدا و سیمای حکومت جمهوری اسلامی می پردازد و به بنگاهی برای تبلیغات محصولات رسانه ای جمهوری اسلامی تبدیل شده است.

به نظر می رسد حکومت تهران از شرایط حاکم بر تلویزیون های غیرحرفه ای فارسی زبان بسیار خرسند است. تعدادی از آن ها که بودجه کافی برای هزینه ماهواره ندارند. تعدادی نیز همه چیز را منتشر می کنند به غیر از آنچه که باید منتشر کنند!

متاسفانه تعداد زیادی از شبکه های تلویزیونی فارسی زبان، چنین وضعیتی دارند.رسانه هایی که تاثیرگذاری آن ها بسیار کم است و نمی توانند پاسخگوی نسل جوان گرای ایران باشند. در چنین شرایطی ماهواره هاتبرد به جایی برای تصفیه حساب های شخصی بدل شده است و سطحی نگری که از ویژگی های اصلی فرهنگ ایدئولوژیک جمهوری اسلامی است در معنای واقعی واژه به اجرا درمی آید.
Admin
Admin
مدیریت کل انجمن
مدیریت کل انجمن

اعتبار : 4

https://satellitebank.forumfa.net

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة